KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17312001
nr 1731 2001
Erik Juselius
(1891-1948), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad Åland-Geta, 1939. Olja på duk, 65x80 cm, yttermått inklusive ram: 80x97 cm
Erik Juselius, finländsk målare född 1891, död 1948.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 20:41:56
26/9 19:46:08
13 okt
finländsk konst och design
Läs mer om finländsk konst och design